pendikte yapılan dikey perde çalışması

Dikey Perde

Dikey perdeler genellikle okullar ve iş yerlerinde bazen de hastanelere kullanılan bir modeldir. Genellikle PVC, alüminyum bazen de kumaştan üretilmektedir. Daha çok evlerde tercih edilen dikey perde modeli kumaştandır. Ev dekorasyonunda kullanıldığında modern ve şık bir görünüm kazandırmaktadır. Toplanması dikey olduğu için genellikle uzun camlarda kullanılması uygundur. Bu perde sisteminde güneş ışığından istenilen miktarda ve açılarda faydalanmak mümkündür.

 

Alüminyum bir ray üzerinde bantları taşıyan vagonların yer aldığı diker perde sistemlerinde, ip mekanizması bantların bağlanmış olduğu vagonları sağa sola ve ortadan iki yana hareket ettirmektedir. Zincir kumandası ise bantları kendi ekseni etrafında döndürerek ışık ayarının yapılmasını sağlar. Dikey perdeler iç mekanlarda gerçekleştirilmek istenen tasarımı olduğundan daha fazla zenginleştirirken, jaluzi sistemlerindeki gibi 180 derecelik sola ve sağa hareket özelliği sayesinde güneş ışığını ve ısıyı kontrol etmeyi sağlar.

Dikey Perdelerin Özellikleri Nelerdir?

 

Dikey perdeler özellikleri sebebiyle kullanıcılara birçok fayda sağlamaktadır. Bu özelliklerden kısaca şu şekilde bahsedilebilir. Açılıp kapanabilen bir mekanizmaya sahip oldukları için istenilen açıda güneş ışığını içeriye alma özelliğine sahiptirler. Yanlış kullanılmadığı sürece uzun süre eskimez ve bozulmazlar. Bu modeller üretildikleri madde sebebiyle güneş ışınlarına, soğuğa ve sıcağa aynı zamanda da darbelere karşı oldukça dayanıklıdırlar.

 

Genellikle bu modeller oteller, ofisler, okullar, büyük camlı evler, üniversite ve hastaneler gibi çok geniş alanlarda tercih edilmektedirler. Dikey perdelerin temizliği jaluzilere benzemektedir. Temizliği oldukça pratik ve kolay olan bu modelleri yerinden çıkarmadan temizlemek mümkündür. Yalnızca temizlikte kullanılacak suyun sıcak değil de ılık olmasına dikkat edilmelidir. Her boyutta üretimi mevcut olan dikey perde istenilen ölçülerde ve istenilen malzeme ile yapılabilmektedir. Ayrıca dikey perdeler otomasyon uyumlu kumandalı, motorlu ve elle kontrol mekanizmalı şekilde üretilmektedir.

 

Modern Dikey Perde Modelleri Nelerdir?

 

Son yıllarda en çok tercih edilen perde modellerinden olan dikey perde desenli, renkli ve ahşap çeşitleriyle kullanıcılara sunulmaktadır. Okul ve hastanelerde genellikle PVC modeller tercih edilirken, iş yerlerinde PVC ve ahşap modelleri tercih edilmektedir. Bunun yanında genellikle evlerde tercih edilen modeller ise desenli ve renkli dikey perdeler olmaktadır. Fraklı seçenekler farklı fiyat aralıklarına neden olmaktadır. Bu sebeple her desenin, boyutun ya da rengin fiyatı farklılık göstermektedir.

 

Kontrol Et

Tül Perde Nasıl Yıkanır?

Perdeler hem dekorasyon hem de ihtiyaç açısından kullanılan bir üründür. Dekorasyonların vazgeçilmez parçası olan perde …

BİZE ULAŞIN