stor perde fiyatları
stor perde

Stor Perde

Alüminyum boru üzerinde zincirli ya da yaylı mekanizmalar kullanılarak rulo şeklinde sarılan sistem stor perde olarak tanımlanabilir. Etek kısımlarında lama profili yer almakta ve bu şekilde kumaşın gergin durması elde edilmektedir. Kumaş çeşitlerine göre ebatları değişebiliyor. Pek çok renk, desen ve doku seçeneğine sahip olan bu perdeler etek kısımlarında farklı kesimler uygulanarak farklı tarzlar elde edilebilir. Özellikle sutaşı ve işlemeli etek tasarımları son dönem trendleri arasında yer alıyor. Polyester ve coton kumaşlar her alanda kullanılmaktadır. Bunun yanında black out kumaşlar ise toplantı salonları ya da yatak odalarında kullanılabiliyor. Arkası PVC kaplı olan bu kumaş ışığı geçirmez. Bu nedenle güneçten etkilenme gibi sorunu olmayacaktır.

Stor Perde Avantajları

 

Tavana, doğrama üzerine ya da duvara monte edilebilen stor perde modelleri, hareketli ya da eğik camlara monte edilirken paslanmaz çubuklar tercih edilmektedir. Bu modellerde kumaş tiftiklenmez ve kırılmaz. Aynı zamanda kumaşlarda anti bakteriyel özellik bulunmakta ve parlak sim ile kaplanarak çok daha dekoratif özellikler kazanmaktadır. Bu perdeler çay, kahve gibi lekeler olmadığı sürece kolayına kirlenmez. Perdeyi temizlemek için ıslak bir kullanılabilir. Farklı mekanizmaları bulunuyor. Bunlar arasında zincirli, yavaş yaylı, motorlu olabilmektedir. Işık geçirmeyen bu modeller transparan tül ve güneşi filtre eden screen kumaşlardan üretilmektedir. Bu perde modelleri farklı niteliklerden oluşan kumaşlar oluşuyor. Ofislerde kullanılabildiği gibi evlerde de pratikliği ve şıklığı ile tercih edilebilir.

r

Stor Perde Modelleri

 

Sade renk tonlarında modeller bulunduğu gibi çok daha renkli ve farklı desenlerde tasarımlarda bulunuyor. Sade renkli modeller daha klasik tasarımlara estetik bir modern dokunuş olabiliyor. Mutfaklarda tercih edilen stor perde modellerinde mutfak simgeleri yer alabiliyor. Kendinden desenli jakarlı kumaşlar ise daha çok salonlarda kullanılıyor. Hemen hemen her renk ve desende bu perde modelleri bulunuyor. Baskılı modellerde ise kullanılan geometrik desenler farklı odalarınızda kullanabileceğiniz tasarımlar olabiliyor. Tül ve stor perde birleşimi modellerde oldukça şık görünümler oluşturuyor. Çift mekanizmalı bu modellerin kullanımı da çok daha avantajlı olmaktadır. Çocuk odalarında ise renkli karakterlerin yer aldığı tasarımlar bulunabiliyor.

 

Kontrol Et

Tül Perde Nasıl Yıkanır?

Perdeler hem dekorasyon hem de ihtiyaç açısından kullanılan bir üründür. Dekorasyonların vazgeçilmez parçası olan perde …

BİZE ULAŞIN