Evde stor perde yıkama

Evde Stor Perde Yıkama

Evde stor perde yıkama

Stor perde, günümüz ev dekorasyonunda önemli yer tutmaktadır. Özellikle mutfak ve çocuk odasında çok tercih edilir. Kolay kullanıma sahiptir ve kalabalık görünümden uzaktır. Çeşitli renk ve desenlerde stor perdeler vardır. Her dekorasyon ve zevke uygun, tercih edebileceğiniz fazlaca seçenek mevcuttur. Stor perdeye rağbet fazla olunca temizliği de merak ediliyor. Stor perdelerinizin temizliğini yapabilecek firmalar vardır, fakat temizliğini evde de yapabilirsiniz.

Evde Stor Perde Nasıl Yıkanır?

Her eşya bir müddet sonra toz, kir ve mutfakta ise yağ tutar. Özellikle mutfaktaki perdeler yapılan yemeğin buharından etkilenerek daha çabuk kirlenir. Haliyle temizlik gerektirir. Stor perdeler, tül perdeler gibi çamaşır makinesinde yıkanmaz, yıkanışı farklıdır. Stor perde, mekanizmasından dikkatli bir şekilde çıkarılmalıdır.

Stor Perde Yıkarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yaz mevsiminin gelmesi ile kadınlar da yaz temizliğine başlamış bulunmaktadır. Peki, evde stor perde nasıl yıkanır? Öncelikle perdenizi dikkatli bir şekilde mekanizmasından ayırmalısınız, mekanizmaya zarar vermeden çıkarmalısınız. Sonrasında ise tıpkı halı serer gibi, stor perdeyi banyoya ya da uygun bir zemine sermelisiniz. Yumuşak uçlara sahip bir fırça ile hafif bir şekilde fırçalamalısınız. İçinde ağartıcı bulunmayan herhangi bir deterjan ile yıkayabilirsiniz. Sonrasında bol su ile yıkayarak, sabundan arındırmalısınız. Stor perdenizi balkona sererek, güneşte kurutabilirsiniz.

Stor Perde Temizliği Yaparken Bunlar Dikkat Edin

Stor perde yıkarken bazı şeylere dikkat etmeniz gerekir. Stor perdeyi makineye atıp yıkamanız mümkün değildir. Bu yüzden elde yıkamalısınız. Stor perdenizde ağartıcı kullanmamalısınız, rengine zarar verir. Sert uçlu fırça ile yıkamak da stor perde için uygun değildir. Ayrıca stor perdenizi halı yıkar gibi bastırarak sert fırça darbeleri ile yıkamamalısınız. Stor perdenizi mekanizmasından dikkatli çıkarmalı ve dikkatli takmalısınız. Etkili bir deterjan kullanarak temiz perdelere sahip olabilirsiniz.

Stor Perdeleri Çıkarılması Ve Temizlenmesi

Stor perdenizi mekanizmasından çıkarmadan da silerek temizleyebilirsiniz. Deterjanlı su ve bir bez yardımı ile temizleyerek tozunu alabilirsiniz. Fakat yıkamak kadar etkili bir yöntem değildir. Bunlara dikkat ederek evde stor perdelerinizi kolaylıkla yıkayabilirsiniz. Belli sıklıklarla stor perdelerinizi temizlemeniz gerekir. Böylece perdeleriniz hep parlak, temiz ve yeni gibi görünecektir. Perdeler hakkında daha detaylı bilgi için sitemize göz atmanızı öneririz.

Kontrol Et

En Son Çıkan Perde Modelleri Hakkında Kısa Bilgiler

Son yıllarda piyasada bulunan perde modelleri, sürekli yeni ve estetik özellikler eklenerek tasarlanarak üretiliyor. En …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BİZE ULAŞIN