Kruvaze Perde Nedir?     

Son zamanlarda belki de en çok beğenilen, en çok tercih edilen, satılan modeller arasındadır. Genellikle bu perdelerde Fransız dantel işlemeler kullanılır. Görünüş itibari ile de evde tüm odalar için uyumlu bir modeldir. Kruvaze perdeler sağdan ve soldan mekanizmalı ve manuel olarak kullanılabilen perdelerdir. Bu perdelerin bulundukları yerde düzgün durması için alınan ölçüler önem taşır. Kullanım açısından en çok tercih edilen yatak odaları ve salonlardır. Perdeler dekorasyonun bir numaralı unsurudur. Eve yön ve renk veren bir detaydır. Bu nedenle perde seçimi bir ev için en önemli kıstastır.

Kruvaze perde tül perdeye ek olarak dikilen ve iki kanattan oluşan mekanizmalı ya da mekanizmasız çalışan estetik görünümlü bir modeldir. Bu perdeler kendi aralarında mekanizmalı, mekanizmasız ve yalancı kruvaze şeklinde üçe ayrılır. Perdeler ip perde, boncuk ya da aksesuarlarla şekillendirilebilir.

Kruvaze Perdelerin Avantajları

Kruvaze perdelerin kullanımları kolay olup, işlevsel özellikleri mevcuttur. İstenilen ölçüye göre şekillendirilebilir. Tül perde üzerinde çok şık ve estetik durur. Kruvaze perde modelleri düz tül perdeler için de kullanılabilecek özelliktedir. Özellikle Fransız tül perdeler ya da güpür tül perdeler olsun rahatlıkla kullanılabilir. Ve görüntü deyim yerindeyse göz kamaştırıcıdır.

Kruvaze Perde Kullanımı

Bu modeller kullanıldıkları yere zarafet katar. Estetik açıdan göz kamaştırıcıdır. Oturma gruplarından salona evin her odasında rahatlıkla uygulanabilir. Renk uyumu ile mekâna ışıktı saçar ve görselliği ile dikkat çekici bir ortam yaratılır.

 Kruvaze perde kullanıldığı yere estetiklik katan bir detaydır. Temizliği aslında pek kolay olmamakla beraber perdenin sökülmesi ve takılması özen ister, dikkat ister. Yanlış bir uygulama, bir ipin kopması ya da dolanması hali sıkıntı yaratır. Kruvaze perdeler zarafetin timsalidir, ortama kusursuz bir güzellik katar, kolay şekillendirilmesi ile kişiye özeldir, stor perde ile birlikte kullanılarak odada farklı bir detay kazandırılabilir. Kullanım alanı açısından değerlendirme yapılacak olunursa; tercih edilen modele istinaden ağır ve şık durabileceği gibi bazen de sade durabilir. Burada önemli olan seçilen kruvaze modelin kumaşının mekana uyum sağlamasıdır.

Kontrol Et

Tül Perde Nasıl Yıkanır?

Perdeler hem dekorasyon hem de ihtiyaç açısından kullanılan bir üründür. Dekorasyonların vazgeçilmez parçası olan perde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BİZE ULAŞIN