M. Sinan Mahallesi Perde Hizmeti

M. Sinan Mahallesi Perde Hizmeti

M. Sinan Mahallesi Perde Hizmeti

Perdeler bir evin dekorasyonunda tamamlayıcı unsurlardır. Çok önceleri sadece tül perde kullanılırken günümüzde firmalar çok çeşitli ve kullanışlı perde çeşitleri ile kullanıldıkları mekanlarda şıklıklar yaratmaktadır.

Tül perde

Tül, farklı içerikten üretilmiş transparan kumaştır. Eskiden beyaz renk tercih edilirken günümüzde farklı renklerde ve kendiliğinden desenli modeller üretilmektedir. Tül perde her zaman kullanıldığı mekana şıklık katar. Tül yarı saydam bir kumaş olduğundan ışığın bir kısmını geçirir. Kolay yıkanabilir. Ütü yapılmayan tüller genelde tercih edilir. Yıkama esnasında aşındırıcı maddeler kullanılmamalıdır tülün dokusuna zarar verir.

Zebra Stor Perde

Zebra perde, hem tül dikey hem de stor olarak modellerinde kullanılır. Görünümleri nedeniyle bu ismi almıştır. Farklı renklerde ve stillerde dokunur. İstenildiği zaman ışık alan veya ışığı kapatan özelliği vardır. Tek perdenin iki işi yapabilmesi nedeniyle daha ekonomiktir. Pileli, dar veya geniş pileli mikro pileli modelleri vardır. Kullanıldığı mekanda rahatlık ve şıklık yaratır. Stor perdeler ise günümüzde dekorasyonların vazgeçilmez bir parçası halini almıştır. Işık geçirmeyen kumaştan tül ışıklı tarafı gösteren screen, polyester, akrilik ve pamuktan üretilir. Stor perde ev, ofis ve yazlıklarda kullanılır. Evlerde kullanılan modellerde boncuklu, oymalı ve işlemeli modellerdir. Zincirli, yaylı veya motorlu mekanizması ile alüminyum borulara sarılan kumaşlarla yapılan stor perde aşağı, yukarı hareket edebilir. Temizliği kolaydır, haftada bir nemli bezle silinmesi yeterlidir.

Dikey Perde

Bu perdeler, çoğunlukla iş yeri, okullar, kamu binaları, dershane ve laboratuar gibi iş mekanlarında tercih edilir. Dikey perde kullanımı kolaydır. Işıktan istenildiği kadar yararlanılır. PVC, kumaş ve alüminyumdan üretilir. Evlerde kumaş olanı kullanılır. Uzun camlarda toplanması daha kolay olduğundan oldukça pratiktir. İstenildiği kadar açılıp kapanabilir.

Jaluzi Perde

Jaluzi perde ise, alüminyum ve ahşap model olarak üretilir. Şeritler halinde olan jaluzi perdeler pencere kasasına monte edilir. Ofis ve iş yerlerinin vazgeçilmezidir. Dayanıklı ve sağlamdır. Mekanizma ile açılıp kapanabilir. Dar mekanda kullanıldığında ferah ve geniş etki verir. m.sinan mahallesi evlerinde camlarda artık bu perde modellerini çok sık görmeniz mümkündür. Farklı tasarımlar camlara şık görünüm sağlamaktadır. Tuzla perde modelleri hakkında dataylı bilgiler için tıklayınız.

Kontrol Et

Duvar Kağıdı

Tuzlaperde.com adresinde ev dekorasyonuna ait birçok ihtiyacınızı karşılayabilir, yaşam alanlarınızı bir bahar havası görünümüne çevirebilirsiniz. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BİZE ULAŞIN