Havanızı Değiştirecek Armoni Perde Modelleri

Perdelik Modelleri

Perdelik modelleri, günümüzde mefruşatçılarda ve perde satan sitelerde bulmak mümkündür. Perdelerde son yıllarda desen ve çeşitlilik oldukça fazladır. Stor perde, balon perde, tül ve güneşliklerde zengin çeşitleri bulmak mümkündür.

Perdelik modelleri seçerken, konulacak yerin büyüklüğü, güneş alma durumu önem taşır. Loş ve ışıksız olan yaşam alanlarına alınacak perdeler, daha açık renk seçilmelidir. Böyle yerler için fazla renk seçeneği olamayacaktır.

Perdelerde kişisel zevkler de öne çıkmaktadır. Klasik tarzda ince çizgili ya da düz modeller, daha ağır çizgiler taşır. Evlerin döşemeleri de buna uygun tarzda yapılmıştır. Bazı oturma alanlarında da tercih edilen modern çizgiler olacaktır. Bu da evin tasarımı ve yaşayan kişilerin yaşları ve zevkleri ile yakından ilgilidir.

Perdelik Modellerde Kalitenin Önemi

Perdelik modelleri, kaliteli olduğu takdirde uzun yıllar kullanılabilecektir. Uzun yıllar kullanılabilmesi, yıkandıktan sonra deforme olmaması, perdenin kumaş kalitesi ile yakından ilgilidir.  Güpürlü, dantel, kesme modellerde ve dokuma stilinde perde modelleri yer almaktadır. Tül perdelerde model zenginliği çok fazladır. Genç ve çocuk odaları için tercih edilen daha farklı tasarımlardır. Onların hayal kahramanlarının desenlerinin yer aldığı tasarımlar tercih edilecektir. Yatak odaları ve mutfaklarda, stor perde kullanımı da yaygındır. Bu perdeler, rahat silinebildiği gibi son derece de şık duracaktır. Genelde açık renk kullanımı tercih edilse de genç odalarında koyu tonları da öne çıkacaktır.

Perde Seçiminde Dikkat Edilecek Hususlar

 Armoni Perde seçiminde dikkat edilecek hususların başında, perde kalınlığı gelir. Dışarıdan içeriyi göstermeyecek kalınlıkta perdelerin tercih edilmesi gerekir. Ayrıca perdelerde doğru ölçü alınması da önem taşımaktadır. Bu konuda perdeyi dikecek kişilerin ölçüyü alması önem taşımaktadır. Tül perdelerde güpürlü ve Fransız modeller, oldukça tercih gören tasarımlardır. Bu perdelerde zarif çizgiler ön plandadır. Evin büyüklüğü ile perdelerdeki desen büyüklüğü doğru orantılıdır. Küçük bir salonda iri desen kullanımı, alanı daha küçük gösterecektir. Perde teknolojisinde yeni tasarımları da takip etmek önem taşır. Kendini temizleme özelliği, son dönemlerde stor perdelerde öne çıkan teknolojiler arasındadır. Bu tarz perdelerin seçilmesi hem enerji hem de emek tasarrufu sağlayacaktır.

Kontrol Et

Tül Perde Nasıl Yıkanır?

Perdeler hem dekorasyon hem de ihtiyaç açısından kullanılan bir üründür. Dekorasyonların vazgeçilmez parçası olan perde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BİZE ULAŞIN