Stor Perde Ölçüleri

Stor perdeler son zamanlarda hemen hemen her evde bulunan perde çeşitleridir. Gerek dekorasyon amaçlı gerek şıklık açısından oldukça yaygın kullanılır. Stor perde ölçüleri camınızın ve sizin istediğiniz boyut ve ebatlarda en iyi kumaşlar ile hazırlanır. Oturma odası, yatak odası, mutfak ve çocuk odasında oldukça rahat ve kolay bir şekilde kullanabilirsiniz. Dilerseniz evinize çağıracağınız bir perdeci yardımıyla ölçülerini aldırıp istediğiniz desen ve modellerde yaptırarak evinize şıklık katabilirsiniz. Hanımların artık evlerinde fazlaca kullandığı stor perdeler en şık tasarımlar ile son zamanların en gözde aksesuarlarından olmayı başardı. 

Stor Perde Modelleri

Stor perdelerin fazlaca model ve çeşitleri bulunur. Koyu, açık renk tonları sade ya da desenli modelleri ile evinizin ambiyansını değiştirebilirsiniz. Ayrıca mobilyalarınıza uygun stor perdeler ile odanızı daha şık bir hale getirebilirsiniz. Eğer sadelikten yanaysanız beyaz ya da krem tonlarında daha sade bir stor perde seçimi yapabilirsiniz. Ya da birçok hanımların tercih ettiği ve biraz daha gösterişli olsun isterseniz seçeceğiniz renk tonunun üzerine taş ya da boncuk işlemeleri kullanarak ev ortamınızı daha farklı tasarlayabilirsiniz. Günümüzde fazlaca tercih edildiğinden dolayı ev hanımlarının stor perde ölçüleri ile ilgili biraz araştırma yaptığı doğrudur. Bunun için ister kendiniz ölçü alabilir isterseniz de bir perdeciden yardım alarak ölçülerinizi yaptırabilirsiniz. 

Stor Perde Temizliği

Stor perdeler kullanımı rahat olduğundan fazlaca tercih edilir. Ev hanımlarının en az haftada bir tül perde yıkamasından dolayı zamanla yıpranan perdelerinin yerini artık stor perdeler almıştır. Evlerine hem şıklık katmak isteyen hem de kolay kullanımından dolayı tercih ettikleri stor perdelerin temizliği de bir o kadar önemlidir. Stor perde ölçüleri alındıktan ve özenle takıldıktan sonra 2 günde bir üzerindeki tozlarını almanız gerekir. Eğer bir süre sonra temizlemek ve yıkamak için çıkarmak isterseniz biraz zorlanabilirsiniz. Çünkü sert cisimler ve aşırı kimyasal içerikli ürünler kullandığınızda perdenize zarar verebilirsiniz. Bu işi yapan bazı firmalar mevcuttur. Eğer evinizde yıkamak isterseniz de perdenizi yumuşak bir fırça ile ve köpüklü su ile yıkayabilirsiniz. Daha sonra güneşte kuruttuğunuz perdenizi geri aparatına takarak yerine yerleştirebilirsiniz. 

Kontrol Et

Tül Perde Nasıl Yıkanır?

Perdeler hem dekorasyon hem de ihtiyaç açısından kullanılan bir üründür. Dekorasyonların vazgeçilmez parçası olan perde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BİZE ULAŞIN