Stor Perde Zinciri

Perde her evin olmazsa olmazlarından biridir. Oturma odasından tutunda yatak odasına kadar her alanda perdeler kullanılmak zorundadır. Amacı iç alanın dışarıya görünmesini engellemek ve güneş ışınların eşit bir şekilde yayan perdeler farklı çeşitlere sahiptir. Önceleri güneşlik ve tül perde gibi sınırlı seçeneklere sahip olan perde modelleri modanın gelişmesi ve değişmesi ile stor perde gibi mekanizmalı perde çeşitlerinin ortaya çıkmasın sağlar. Bu perdelerin amaçlarını ortak olsa da özellikleri, kaliteleri ve kurulumları çok farklıdır. Tül ve güneşlikler perde düğmesini kornişe takılması ile asılırken stor perdeler özel mekanizmaya sahiptir ve kurulumu da bu özel mekanizmalar üzerine yapılır. Stor perde zinciri de perdenin mekanizmasında yer alan önemli bir aparat olup, perdenin açılış kapanması sağlar.

Stor Perde Zinciri Montajı Nasıl Yapılır?

Stor perde zinciri takmak için herhangi bilgiye ya da ustaya gerek yoktur. Hiçbir bilginiz olmamasına rağmen perde zincirlerini birkaç saniye de kendini takabilirsiniz. Zinciri takmadan önce mekanizmayı bir güzel gözden geçirin mekanizmada buluna kafa takımın kapağını çıkartarak zincirleri takın ve kafa takımını kapağın kapatın doğru takılıp takılmadığın kontrol etmek için zinciri çekerek perdenin hareket ettir. Eğer perdeniz kusursuz bir şekilde aşağı ya da yukarı hareket ediyorsa takma işlemini başarıyla gerçekleştirmişiniz demektir. Bundan sonra mekanizmanın kafa takımın kapağını kapatarak stor perdenizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Stor Perde Zinciri Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Günümüzde çok sayıda stor perde zinciri çeşitleri vardır. Dolayısı ile seçim yaparken zorluk çekmeniz de gayet normaldir. Her üründe olduğu gibi bu ürün alırken de kaliteli dikkat edilmesi gerekenler arasında ilk başlarda yer alır. Metal ve plastik malzemelerden yapılan çeşitlerinden metal olanları daha sağlam ve dayanıklıdır. Plastik zincirler hem kullanım sırasında birtakım sorunlara neden olur hem de temizliği de çok zordur. Ayrıca plastik olanlar dayanıksız olduğundan dolay kısa sürede kopma gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Fakat zincir kısaltma işlemleri de yalnızca plastik zincirlerde mümkün olduğundan dolayı bu özellik onlara bir avantaj olmakta ve bu nedenden dolayı kullanımı tercih edilmektedir.

Kontrol Et

Zebra Perde Temizliği

Perde modelleri birçok evi süslemeye devam ediyor. Zaman geçtikçe birçok perde modeli çıkıyor. Kadınlar ise …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BİZE ULAŞIN